top of page

İade Koşulları

Süreç Nasıl işliyor

MEKs'den satın aldığınız ürünleri; kolay ve hızlıca 14 gün içerisinde iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Ürün değişimleri ve iade koşullarıyla ilgili bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Bölüm 1: İade Şartları

MEKs müşterileri, cayma haklarını kullanarak, mymeks.com sitesinden aldıkları ürünleri fatura tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde iade ederek tam para iadesi talep edebilirler. Tam para iadesinin talep edilebilmesi için ürünlerin aşağıdaki şartlarda iade edilmesi gerekmektedir;

  • Herhangi bir zarar görmemiş,

  • Orijinal kutu ve ambalajında,

  • Tüm evrakları tam (Faturanın aslı, sevkiyat etiketi vb.),

  • İade sebebini açıklayan bir not eşliğinde iade işlemleri tamamlanmaktadır.

Bölüm 2: Müşterinin sorumlulukları

  • MEKs'e ürünün müşteriye güvenli bir şekilde ulaştırılması için doğru ve tam adresi iletmek, (Etiketine şirket ismi yazılmadan yalnızca adres bilgisi verilen kargolar taşıyıcı firma tarafından kaybedilebilir ya da yanlış kişi/kuruma teslim edilebilir)

  • Ürünün güvenli ve sağlam olarak paketlenmesi ve gönderim yapılırken ürünün satış bedelinin tamamı üzerinden sigortalanması.

MEKs kayıp ya da hasar görmüş paket ve ürünlerden sorumlu tutulamaz. Ek olarak, MEKs. iade edilen ürünlerin gönderim ücretlerinden sorumlu tutulamaz. İade edilen ürünlerin kargo bedeli alıcı tarafından karşılanır.

Bölüm 3: İade Süreci
İadeler MEKs tarafından en hızlı şekilde işleme alınacaktır. Para iadenizin yapılması için ürünün MEKs'e ulaşmasından sonra 7-10 iş günü geçmesine izin verin. Ürünün ulaşması ve incelenmesini müteakiben, MEKs sizinle telefon ve/veya e-mail yoluyla iletişime geçerek ürünün teslim alındığına dair bilgi verecektir. İncelemenin sonucunda, iade edilen ürünün durumuna ilişkin herhangi bir sorun ya da soru söz konusu olursa sizleri bilgilendireceğiz.


Bölüm 4: İade İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
İade ve Değişim Şartlarına uymayan (Bölüm 1’e bakınız) ürünler kabul edilmeyecek ve alıcının adresine geri gönderilecektir. Satıcının orijinal, etiketli paketine zarar vermemek için alıcı, iade ettiği ürünü farklı bir kutunun içine koyarak göndermelidir. Lütfen satıcının orijinal paketinin üzerine yazı yazmayınız ya da etiket yapıştırmayınız. Toplu sipariş durumlarında olabileceği üzere, ürünler dış kutu içinde gönderilmediyse, bu gerekliliğin uygulanmasına gerek yoktur.

Ancak bu durumda da orijinal paket üzerine iade sevkiyat etiketi yapıştırmak haricinde yazı yazmayınız ya da herhangi bir şekilde işaretlemeyiniz.

bottom of page